Zahuštění a prodloužení vlasů metodou Tape - vše co potřebujete vědět.

Tape in metoda je mezi ženami z celého světa čím dál více oblíbená, ovšem stále přetrvává obava, že páska, která tvoří spoj mezi prodlouženými a vlastními vlasy, nemůže být dost pevná na to, aby vydržela každodenní zátěž. Opak je pravdou…

Jak to funguje

Potřebujete: hřebínek s kovovou vidlicí, gumičku nebo sponu do vlasů
Doba aplikace: 1 balení zhruba 1 hodinu

Tape in metodě se v anglickém jazyce říká tzv. sendvičová metoda. Princip totiž spočívá v tom, že mezi dva pásky vkládáte tenký pramen vlastních vlasů. Spoj je široký 4,5 cm a díky tomu je váha pramenu více rozložena a nedochází k zatěžování kořínků vlastních vlasů.
Spoje jsou tvořeny průhlednou ohebnou a měkkou páskou. Nemusíte se tedy obávat jakéhokoliv nepohodlí. Po aplikaci si na spoje zvyknete do pár minut.

Aplikace není žádná věda, avšak má jasný postup a je nutné dodržet také pravidla před samotnou aplikací.

Vlasové pásky lze aplikovat i doma, nicméně pokud nemáte s Tape in zkušenosti, doporučujeme svěřit se do rukou profesionála. Jestliže to nemáte do Brna daleko, můžete využít nákupu a aplikace přímo na naší pobočce v Brně Řečkovicích. Pro více informací volejte +420 776 605 477.

Postup aplikace

Pokud se budete při aplikaci držet těchto základních pravidel, pásky u sebe budou držet velmi pevně. Vydrží i návštěvu bazénu, wellness, koupání v moři apod.

  1. Vlasy den předem umyjte běžným čístícím šamponem a nepoužívejte žádné stylingové a pečující přípravky (kondicionér, masku, olej, lak, tužidlo, suchý šampon..). Šampon ideálně bez olejů, běžný kopřivový na důkladné odmaštění bude stačit.
  2. Na pásce, která bude zespodu nechte jen tolik vlasů, kolik se přilepí. Zbytek oddělejte, jinak by se lepidlo nemohlo skrze velkou vrstvu vlasů dobře spojit.
  3. Přilepte vrchní pásku, aby přesně seděla na spodní. Spoj od středu do krajů pořádně umačkejte prsty, aby mezi páskami nebyl vzduch.
  4. Spoj pak vlasovou žehličkou nahřejte na asi 3s a znovu promačkejte nebo stiskněte kleštičkami (mohou být klešně na micro ring i jiné)
  5. Po aplikaci nemyjte vlasy alespoň 2-3 dny a zabraňte styku s vodou nebo teplem (sauna apod.)

Po aplikaci vlasy nečešte! Počkejte zhruba hodinu.

Čeho se vyvarovat

Spoje Tape metody jsou kvalitní a při dodržení postupu vydrží téměř cokoliv. Je zde ale pár bodů, kterým je dobré věnovat pozornost.

  1. Nevkládejte mezi pásky příliš mnoho vlastních vlasů. Lepidlo na páskách by se přes velké množství vlastních vlasů nemohlo dobře spojit.
  2. Pečující olejíčky, masky a kondicionéry patří pouze do délek vlasů. Nikdy je nenanášejte ke spojům. Jejich složení by mohlo narušit lepivost pásek.
  3. Žehlička, fén, kulma - vysoké teploty by se neměly dostat ke spojům. Fénem nemiřte dlouho na jedno místo, ideálně používejte studený vzduch.
  4. Česání - vlasy nikdy nerozčesávejte mokré, protože tím vyvíjíte skutečně velký tlak na kořínky a můžete narušit spoje.

Posunování spojů

Jako u každé permanentí metody, je i u vlasových pásek nutné po nějaké době spoje tzv reaplikovat. Posunování/reaplikace spojů se provádí kvůli odrůstání. Jak vlastní vlasy rostou, spoje se posunují dále od hlavy a je nutné je sundat, předělat a znovu aplikovat.

K sundání spojů je zapotřebí odstraňovací vodička, kterou najdete v sekci příslušenství. Vodičku kápnete na spoj a hřebínkem s kovovou vidlicí můžete pásky oddělit od sebe, jakmile trošku povolí. Pásky můžete tedy rozlepit nebo z vlasů opatrně pomalu stáhnout.
Lepidlo ve vlasech zpravidla nezůstane, pokud se tak ale stane, můžete použít masku a nechat ji déle působit. Použijte pak hřebínek s hustými štětinami.

Sundané prameny umytím očištěte od zbytků lepidla a odstraňovací vodičky. Pročešte a použijte vyživující profesionální kosmetiku (vyhněte se spojům). Nechte volně uschnout, ideálně přes noc. Až poté lze aplikovat novou pásku na silikonový proužek a znovu vlasy nasadit.

Pokud máte jakékoliv dotazy nejen k této metodě, napište nám na email info@clipinhair.cz.